Vieme, že voda, jej množstvo, kvalita a aj zloženie, je pre správnu životosprávu dôležitá. S úspešnou výživovou poradkyňou Zuzanou Liškovou sme pripravili cyklus článkov, ako a prečo je minerálna voda vhodnou súťasťou každodenného pitného režimu.
Rovnako ako keď si pred šoférovaním v aute skontrolujete všetko potrebné, nastavíte zrkadlo (nie to kozmetické), zapnete pás a svetlá, rovnako tak si treba pravidelne kontrolovať aj dostatok minerálov v tele. S nedostatkom minerálov vás totiž ľahko nahnevá červená na semafore, značka slepej ulice, či prechádzajúca divá zver cez cestu.
Vypäté situácie a stres (nielen v aute) sa oveľa jednoduchšie zvládajú, ak máme v tele vyvážené množstvo minerálov. Nedostatok minerálov v tele okamžite pocítime na zvýšenej únave, svalovej slabosti, horšej kvalite pokožky, vlasov a nechtov. Dlhodobá absencia určitých minerálov má za následok vážnejšie diagnózy.
 
Ako ich teda treba správne dopĺňať, aby sme aj tieto situácie zvládali s chuťou? Na to nám dala odpoveď výživová poradkyňa Zuzana Lišková.
 

Stačí nám príjem minerálov zo stravy?

„Keď sa stravujeme zdravo a rozmanite, prirodzene si myslíme, že dodáme telu všetky potrebné minerály. Obsah minerálov v ovocí a zelenine však za posledných 20 rokov prudko klesol. Navyše konzumujeme veľké množstvo dovážaných surovín, ktoré sa častokrát zbierajú nezrelé, prípadne prechádzajú chemickými úpravami spomaľujúcimi procesy zrenia. Všetky tieto procesy ich uberajú o vzácne minerály.“ myslí si výživová poradkyňa Zuzana Lišková.

Ako svojmu telu dodať vyvážené množstvo minerálov

„Je veľmi dôležité sa nad svojou stravou zamýšľať. V prvom rade je potrebné preferovať lokálne, sezónne suroviny a dodávať telu pestrú stravu, ktorú jednoznačne odporúčam dopĺňať o minerály. Výborným doplnkom je napríklad minerálna voda s vyváženým zložením. Na trhu sú rôzne minerálne vody a odlišujú sa koncentráciou minerálov.
 
Ideálna minerálna voda na každodenné použitie je ako Mitická – obsahuje vápnik, horčík a nízky obsah sodíka.“ odporúča Zuzana Líšková.

Minerálna voda na každý deň

Teraz už vieme, že dostatok minerálov vie zachrániť nie len naše nervy a stres, ale rovnako aj naše telo. Mitická má optimálnu mineralizáciu, obsahuje priaznivý pomerom  vápnika, horčíka a nízky obsahom sodíka. Rovnako vysokým štandardom kvality sa vyznačujú aj jej ochutené varianty v rade Mitická “S chuťou!“. Sú zdravšou alternatívou ochutených vôd, majú nízky objem kalórií, obsahujú zdraviu prospešné minerály a sú bez umelých sladidiel. Dajte preto vo vypätých situáciach prednosť nielen v jazde, ale rovnako aj Mitickej na vašej ceste za vyváženým množstvom minerálov.

A ako sa dajú zvládnuť náročné situácie “S chuťou” a ešte pri tom doplniť minerály?  

Zábavné video s Evelyn si pozriete tu: